Dobré poledne, je středa 19.12.2018, 12:13. Dnes má svátek Ester, zítra Dagmar.
Detail

Dnes jako před 100 lety - oslava výročí vzniku ČSR!

2018-08-23 15:17:22 | Město Spálené Poříčí ©

V tomto duchu bychom rádi uspořádali oslavu 100 let od vzniku samostatné republiky v neděli 28. října.

Foto

Foto: obec ©

V kronice města na internetu se dá najít podrobný popis toho, jak naši předkové slavili vznik republiky a tak jsme si řekli - co takhle nevymýšlet nic nového, prostě se jen tak vrátit o 100 let zpět a oslavit vznik republiky stejně, jako naši pradědečkové.

Průvod spolků, prapory, hudba do kroku, hymna a slavnostní písně, lampionový průvod školních dítek, proslovy, vysazení Lípy svobody (mimochodem, víte, že ta před 100 lety vysazená je ta na náměstí naproti škole?), slavnostní mše.... Nahlédněte spolu se mnou do kroniky obce a podívejte se, jak to opravdu bylo!!

„Zpráva o prohlášení samostatnosti došla nás úředně telegraficky o ½ 10 hod. dne 29. října. Pan učitel Jos. Suttnar napsal celý telegram na velkou školní tabuli a postavil před radnici.
Město odělo se prapory českoslovanskými, lid nechal práce a na náměstí se shromažďoval. Radostné nadšení zmocnilo se všech.
Večer pořádán lampionový průvod s hudbou za účasti všech spolků.
S nadšením a za zpěvu národních písní procházel průvod všemi ulicemi a stanul posléze na náměstí, kdež starosta obce vyložil význam dne a nabádal ke klidu. Za zpěvu nár. hymny „Kde domov můj?“, písně „Hej, Slované“ a „Spi, Havlíčku“ i provolávání slávy Masarykovi a Wilsonovi se průvod rozešel.
V neděli 3. listopadu sloužena slavná mše na poděkování Bohu za zřízení českého státu. Všechny spolky i korporace dostavily se v hojném počtu.
V pondělí 4. listopadu konala se v kostele oslava školní.“Takže nějak tak by to mělo vypadat - ve 14,00 vyjde od Sokolovny průvod s prapory, hudbou, spolky se dostaví ve slavnostních uniformách, zúčastní se škola a školka... zveme všechny občany!!!!
Na náměstí poté položíme věnce k pomníku, zazní státní hymna, školní sbor zazpívá historické i současné písně, lidový soubor zatančí Českou besedu, zahraje Rožmitálská venkovanka, zacvičí Sokolové, během odpoledne budou také vyhlášeny výsledky ankety Osobnost století a samozřejmě, až bude šero, dojde i na lampionový průvod. Pro inspiraci našim pravnukům přinášíme i nějaké novinky!! Časový rozpis naleznete v příloze.

My se těšíme a srdečně Vás všechny zveme k účasti!!


Časový rozpis akce

Autor: Město Spálené Poříčí ©

Kontakty
Obec

Město Spálené Poříčí
Náměstí Svobody 132
335 61 Spálené Poříčíe-mail: mesto@spaleneporici.cz
e-podatelna: podatelna@spaleneporici.cz
(Bližší informace o elektronické podatelně najdete zde).

Úřední hodiny
Pondělí a středa:
08,00 hod. - 18,00 hod.

IČ: 257 249
DIČ: CZ00257249
Bankovní spojení: ČS Plzeň: 72 56 31 379/0800

Městský úřad - kontakty

Infocentrum - kontakty

Rozklikávací rozpočet města

Znak města
Znak obce

Stříbrná městská zeď se třemi věžemi v červeném poli, proti černým stříškám věží směřují tři stříbrné hroty. Město znak užívá pravděpodobně již od počátku 16. stol.

Více informací...

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.spaleneporici.cz
© Město Spálené Poříčí
Právní doložka
Editace Editace Editace Editace Editace