Dobré dopoledne, je úterý 16.10.2018, 10:45. Dnes má svátek Havel, zítra Hedvika.
Detail

Aktivní odpočinek

2013-04-17 06:10:44 | Město Spálené Poříčí ©

Krajina kolem historického městečka Spáleného Poříčí je jako stvořená pro nenáročnou pěší turistiku i výlety na kolech.

Foto

Foto: obec ©

PĚŠÍ TURISTIKA – V okolí Spáleného Poříčí je řada turistických tras. Dovedou vás do nejzajímavějších míst v okolí a především pak na vrch Třemšín. Nově je také možné se vypravit do Brd, kde od 1. 1. 2016 vznikla CHKO v bývalém vojenském prostoru Brdy. Vstup však zatím není možný do všech oblastí bez omezení, více informací o možnostech návštěvy Brd a mapku cyklovýletů získáte v Infocentru.

Před návštěvou doporučujeme přečíst i následující odkazy:
Základní informace o Brdech po zrušení vojenského újezdu
Informace Vojenských lesů o režimu provozu na komunikacích na území bývalého VÚ Brdy

V následujícím odkazu naleznete mapu s vyznačením přístupných i zatím nepřístupných oblastí na Brdech a mapu se zakreslenými cyklostezkami a turistickými cestami tak, jak na Brdech postupně vzniknou.
http://brdy.ochranaprirody.cz/aktuality/

Přímo ze Spáleného Poříčí si můžete projít 3 naučné stezky, určené i pro děti a spojené se zábavnými soutěžemi - Loukou i lesem za pohádkou, Za mlynáři od Bradavy a Perličky víly Terezky.

NS Loukou i lesem za pohádkou
http://www.spaleneporici.cz/detail.php?ID=875&anketa_nazev=&anketa_ukonceni=ano
NS Za mlynáři od Bradavy
http://www.spaleneporici.cz/detail.php?ID=801&anketa_nazev=&anketa_ukonceni=ano
NS Perličky víly Terezky
http://www.spaleneporici.cz/detail.php?ID=1654&anketa_nazev=&anketa_ukonceni=ano

CYKLOTURISTIKA – Kromě turistických cest je v okolí i hustá síť cyklostezek. Nejznámější a nejvyužívanější je právě stezka přes Teslíny do bývalého vojenského prostoru Brdy (nově vzniklá CHKO) k Padrťským rybníkům. Lze jet ale i opačným a méně členitým terénem do Štáhlav nebo do Blovic. Zdatnější cyklisté se mohou vydat i do Nepomuku, Rokycan, Rožmitálu, Plzně nebo Příbrami.
Pro vyznavače jízdy na kole je připraven tzv. spálenopoříčský cyklobalíček: návrh tří cyklotras vedoucí nejatraktivnějšími místy v okolí – ať už to jsou Padrťské rybníky v Brdech, přírodní rezervace, zaniklé hrady nebo gotické kostelíky. I samotné Brdy nabízejí další možnosti k individuálním výletům.
V Infocentru na náměstí obdržíte ke všem výletům leták s mapkou.
Bližší informace o jednotlivých výletech Spálenopoříčského cyklobalíčku naleznete na úvodní straně webu města www.spaleneporici.cz (levý sloupec, záložka Cyklovýlety) nebo leták s mapkou obdržíte v Infocentru Spálené Poříčí.

Houbaření - Přítomnost hlubokých lesů je pozvánkou pro vášnivé houbaře. Zajímavé úlovky na ně čekají v polesí Kornatic, Nových Mitrovic a především v Brdech.

Putování

Rybaření – Lze chytat s platnou povolenkou na rybářském revíru Úslava, na městském rybníku Hvížďalka nebo na Novém rybníku v Sedlci (Český rybářský svaz Štáhlavy).

Golf – Původně golfové odpaliště v blízké obci Hořehledy se brzy po otevření změnilo na devítijamkové hřiště s parem 70, které je citlivě zasazeno do jihozápadního svahu na okraji obce. Hráčům nabízí nejen zajímavé odpaly ale i krásný výhled do krajiny. Hřiště má veškeré potřebné zázemí.
http://www.golf-horehledy.cz/

Fotbal, baseball, tenis, sokolovna, fitcentrum – Ve Spáleném Poříčí jsou sportoviště, která mohou jednotlivci nebo i větší skupiny využít k trávení volného času nebo i pro soustředění. Samozřejmostí je fotbalové hřiště. V jeho sousedství je hřiště na baseball a softball a nedaleko jsou i tenisové kurty. K využití je také sokolovna. U fotbalového hřiště je k dispozici fitcentrum.

Koupání – Ve Spáleném Poříčí je přírodní koupaliště. Krytý bazén je v Rokycanech a Plzni, koupací biotop v Blovicích, koupaliště v Nezvěsticích.

Autor: Město Spálené Poříčí ©
Kontakty
Obec

Město Spálené Poříčí
Náměstí Svobody 132
335 61 Spálené Poříčíe-mail: mesto@spaleneporici.cz
e-podatelna: podatelna@spaleneporici.cz
(Bližší informace o elektronické podatelně najdete zde).

Úřední hodiny
Pondělí a středa:
08,00 hod. - 18,00 hod.

IČ: 257 249
DIČ: CZ00257249
Bankovní spojení: ČS Plzeň: 72 56 31 379/0800

Městský úřad - kontakty

Infocentrum - kontakty

Rozklikávací rozpočet města

Znak města
Znak obce

Stříbrná městská zeď se třemi věžemi v červeném poli, proti černým stříškám věží směřují tři stříbrné hroty. Město znak užívá pravděpodobně již od počátku 16. stol.

Více informací...

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.spaleneporici.cz
© Město Spálené Poříčí
Právní doložka
Editace Editace Editace Editace Editace